Skip to content Skip to footer

Sport halowy – czy warto obstawiać?

Zakłady bukmacherskie kojarzone są głównie ze sportami widowiskowymi z ogromną publicznością. Mecze piłkarskie, zarówno krajowych lig, jak i reprezentacji gromadzą na trybunach dziesiątki tysięcy widzów. Podobnie rzecz się ma z rozgrywkami futbolu amerykańskiego, czy rugby. Również popularne wyścigi, takie jak zawody Formuły 1 są w stanie z łatwością zapewnić wielotysięczną publiczność.

Obstawianie w zakładach nie ogranicza się jednak wyłącznie do dyscyplin najbardziej popularnych. W ostatnich latach widoczny jest wzrost ilości zakładów, w których kibice obstawiają sporty dotychczas mniej popularne. Sporo graczy decyduje się na obstawienie wyścigu żużlowego czy meczów tenisowych. Ciągle jednak dominująca kategorią pozostaje piłka nożna.

Koszykówka, siatkówka, czy może hokej na lodzie?

Większość poważnych prestiżowych imprez sportowych zaplanowana jest tak, aby ze sobą nie kolidowały. Finałowe mecze najważniejszych rozgrywek piłkarskich odbywają się w sezonie letnim, co nie oznacza, że zimą jesteśmy pozbawieni emocji związanych z rywalizacją na najwyższym poziomie. Działalność bukmacherów nie słabnie. Największe emocje w sezonie zimowym kibice przeżywają w halach sportowych.

Niewątpliwie na popularność dyscypliny sportowej najmocniej wpływają wyniki osiągane przez zespoły i poszczególnych zawodników. Sukcesy osiągane w ostatnich latach, szczególnie w sportach dotąd niszowych dały asumpt do rozszerzenia wachlarza rozgrywek, w których sympatycy czy zainteresowani wygraną mogą obstawiać.

Dynamiczny rozwój rywalizacji w krajowej i międzynarodowej piłce ręcznej obserwujemy od dwóch dekad. Sukcesy kadry Bogdana Wenty na turniejach mistrzowskich pobudziły apetyty kibiców i zainteresowanie w zakładach STS, czy Fortuny. Relatywnie wysoki poziom polskich szczypiornistów pozwala na przewidywanie rezultatów meczów i zachęca do obstawiania.

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki ligi w piłce siatkowej. Podobnie, jak w przypadku szczypiornistów sukcesy na wielkich imprezach rozhuśtały koniunkturę. Dwa tytuły mistrzowskie na MŚ, szczególnie, że zdobyte kolejno po sobie stały się motorem napędowym dla polskiej siatkówki. Poziom drużyn biorących udział w rywalizacji jest na tyle wysoki, że tu znacznie trudniej trafnie wytypować końcowy wynik meczu. Charakterystyczny dla siatkówki brak ograniczenia czasowego pozwala na diametralne odwrócenie rezultatu. Prowadzenie nawet dwoma setami nie gwarantuje zwycięstwa. Dlatego łatwo o niespodziankę.

Sporym zainteresowaniem wśród obstawiających cieszy się obecnie hokej na lodzie. Stosunkowo niewielka liczba zespołów biorących udział w profesjonalnych rozgrywkach daje możliwość bardziej precyzyjnego oceniania szans w poszczególnych spotkaniach i trafnego obstawienia wyniku.