Skip to content Skip to footer

Bukmacherka, a tenis stołowy – co jest kluczem do zwycięstwa?

Każda dyscyplina sportu, w tym również tenis stołowy, rządzi się własnymi prawami, a co za tym idzie, ostateczny wynik może być na pierwszy rzut oka trudny do przewidzenia. By jednak zarobić na zakładach bukmacherskich poprzez obstawienie jednego z faworytów, należy wnikliwie przeanalizować kilka czynników, które najczęściej wpływają na zwycięstwo. Pomoże to zminimalizować ryzyko, dzięki czemu wytypowanie zwycięzcy stanie się dużo łatwiejsze. W tym celu, warto dowiedzieć się, które aspekty należy brać pod uwagę, by dać sobie szansę na wygraną.

5 elementów, które składają się na zwycięstwo

Panowanie nad emocjami – wiele żółtodziobów, dopiero zaczynających swoją przygodę z bukmacherką, działa pod wpływem impulsów bazując bardziej na swoich emocjach niż dogłębnej analizie. Dobrego gracza cechuje umiejętność opanowywania gwałtownych reakcji wywołanych przewrotnymi losami meczu oraz rozsądna wysokość stawki adekwatnej do stopnia ryzyka. Warto mieć na uwadze, że niektórzy tenisiści stołowi dopiero po pewnych czasie zaczynają grać na pełnych obrotach uprecyzyjniając każde następne uderzenie. W związku z tym nie powinno się zmieniać swojego faworyta po kilku nieudanych zagrywkach.

Rodzaj turnieju – Każdy profesjonalista zwraca uwagę na wagę rozrywek i próbuje dociec, jak poszczególny zawodnik je traktuje. Jeśli jest to mecz przedsezonowy lub przygotowujący do jakiegoś ważniejszego turnieju, to zdecydowany faworyt może traktować go jako rozgrzewkę do bardziej wymagającego wyzwania. Natomiast gracz, który wyraźnie odstaje umiejętnościami od swojego oponenta, prawdopodobnie będzie traktował tą rozgrywkę jako szansę na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony. Te dysproporcje w podejściu obu zawodników mogą mieć nieprzewidywalny wpływ na wynik meczu.

Różne style gry i szukanie słabych punktów przeciwnika – Drogą do zwycięstwa jest elastyczna strategia, którą należy dopasować do swojego rywala w taki sposób, by sprawić mu jak największą trudność. Jedni zawodnicy znakomicie sobie radzą z graczami trzymającymi paletkę chwytem klasycznym lecz kiedy mają do czynienia z graczami używającymi chwytu piórkowego, mają poważne problemy. Jedni gracze świetnie sobie radzą z podkręconymi piłkami, a inni nie. Dużo zależy od okresu przygotowawczego i dobrania odpowiedniej taktyki wykorzystującej największe wady oponenta.

Życie zawodnika poza sportem – Bardzo ważnym czynnikiem potrafiącym przechylić szalę zwycięstwa jest mentalność psychiczna. Mają na nią wpływ nie tylko zwycięstwa i porażki na tle sportowym, ale również wydarzenia z prywatnego życia. By zdobyć takie informacje, warto przeglądnąć prasę lub poczytać gazety, które piszą o ważnych wydarzeniach z życia znanych ludzi. Jeśli obserwowany gracz będzie przechodził trudny okres wywołany rozwodem lub śmiercią bliskiej osoby, najprawdopodobniej będzie to miało swoje odzwierciedlenie w jego grze.
Długość serii zwycięstw – Ten element jest często przeoczany przez bukmacherów, gdyż większość z nich patrzy na obecne miejsce zawodnika w rankingu. Związku z tym wielu amatorów woli typować zgodnie z zaleceniami bukmachera, dlatego nie warto się tymi obserwacjami szczególnie sugerować. Taki stan rzeczy stwarza świetną okazję dla bardziej doświadczonych graczy, gdyż dzięki temu zjawisku, kurs na faworyta jest znacznie wyższy.

Podsumowanie

Typowanie bukmacherskie w tenisie stołowym jest zawsze związane z ryzykiem. Na zwiększanie prawdopodobieństwa wygranej, składa się kilka istotnych elementów zarówno na płaszczyźnie sportowej jak i pozasportowej. W związku z często błędnym wytypowaniem faworyta przez zakład bukmacherski i obstawianiem tej pozycji przez mniej doświadczonych graczy, powstaje świetna okazja na zarobienie pieniędzy dzięki wysokim kursom.