Starty  Opolan
1   «  archiwum  »
Zapasy

W zakończonym sezonie mimo kilku poważnych absencji podczas głównych zawodów zdobyliśmy 10 medali Mistrzostw Polski we wszystkich grupach wiekowych.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W sobotę 14 grudnia br. w Krośnicach (woj. dolnośląskie) odbył się VIII Turniej Zapaśniczy im. Eugeniusza Ratajczaka w stylu wolnym będący zarazem Otwartymi Mistrzostwami Dolnego Śląska Młodzików do lat 14. Gospodarzem imprezy był ULKS „Bizon” Milicz. Na matach zaprezentowało się 103 zawodników z 9 klubów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Tym razem młodzi zapaśnicy LUKS „Orły” Namysłów w dniu 7 grudnia 2019 roku rywalizowali na matach Wołowa, gdzie rozgrywany był XXIII Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy Dzieci w zapasach w stylu wolnym o Puchar Burmistrza. Do rywalizacji przystąpiło blisko 250 zawodników z Polski, Słowacji i Czech. Wśród nich wystąpiła siedmioosobowa reprezentacja naszego klubu.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 30 listopada 2019 roku na matach w Gogolinie rywalizowała szesnastoosobowa drużyna młodych namysłowskich zapaśników reprezentując w młodszej grupie żaków i dzieci LUKS „Orły”, a w młodzikach LKS „Orzeł”.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 30.11-01.12.2019 w miejscowości Boguszów - Gorce k. Wałbrzycha na Dolnym Śląsku rozegrany został bardzo silnie osadzony 14 Międzynarodowy Turniej w zapasach kobiet "HEROS LADY OPEN".

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 22-24.11.2019 r. w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie) odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Młodzików U-14 w zapasach w stylu wolnym, które przeszły do historii.

»Czytaj więcej...
Pływanie

W dniach 09-10.11.2019r., na basenie sportowym Regionalnego Centrum Szkolenia Olimpijskiego Sportów Wodnych w Brześciu na Białorusi, przeprowadzono Międzynarodowe Zawody Pływackie Złota Jesień - Mad Wave CHALLENGE 2020. Zawody zorganizowane w ramach obchodów 1000-lecia istnienia miasta Brześć, rozpoczęły tegoroczny cykl międzynarodowych zawodów pływackich przeprowadzanych rokrocznie na terenie Białorusi i Rosji.

»Czytaj więcej...
Lekkoatletyka

Sezon startowy 2019 dla Dawida Pokory - najlepszego zawodnika sekcji la LKS "Orzeł" Namysłów można zaliczyć do bardzo udanych.

»Czytaj więcej...
Gimnastyka

Bardzo dobrze spisały się dziewczęta NTG NYSA i Sp 2 w Nysie startujące w klasie I zdobywając brązowy medal. Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę to że startujące w tej kategorii nasze dziewczęta były najmłodsze. Naszymi brązowymi medalistkami są: Weronika Olszyńska – VII sms, Patrycja Korzeniowska – VI sms, Patrycja Grodzka – VI sms, Wiktoria Rohatyńska - VI sms i Weronika Raróg – VI sms.

»Czytaj więcej...
Gimnastyka

W dniach od 8 do 10 listopada w Bydgoszczy odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn. Drużyna w składzie: Wojciech Dumański, Wiktor Lichwa, Szymon Szymąński, Rafał Pawlak oraz Michał Lichwa zdobyła złoty medal w kategorii Junior Młodszy, co uczyniło Nyską Drużynę najlepszą w Polsce.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 15-17 listopada 2019 roku w sali „Orła” w Namysłowie odbył się VI Międzynarodowy Memoriał imienia Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet pod patronatem honorowym Burmistrza Namysłowa Bartłomieja Stawiarskiego.

»Czytaj więcej...
Judo

Udany start Wojowników Klubu Sportów Walki Opole - SUPER LIGA JUDO Sobótka 2019

»Czytaj więcej...
Judo

Udany start w Mistrzostwach Polski Weteranów i Amatorów w Judo zawodniczki Klubu Sportów Walki Opole.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dnia 02.11.2019 roku 20-lecie działalności obchodził Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Orły” Namysłów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 2 listopada 2018 r. w hali OSiR w Dzierżoniowie odbył się XIXI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Alicja Czyżowicz, zawodniczka „Orła” Namysłów startująca w barwach narodowych zdobywa wysokie i punktowane VIII miejsce w kat. wag. do 55 kg kobiet w Mistrzostwach Świata U-23 w zapasach rozgrywanych na matach w Budapeszcie w dniach 28.10-03.11.2019r.

»Czytaj więcej...
Judo

Udany start zawodników Klubu Sportów Walki Opole podczas turnieju -- SUPER LIGA JUDO OLEŚNICA 2019

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 11-12.10.2019 r. w Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików im. Bartłomieja Bartnickiego w zapasach w stylu wolnym.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 5 października 2019 roku w Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie) odbył się już po raz 34 Ogólnopolski Turniej w zapasach w stylu wolnym poświęcony pamięci Antoniego Łakomego.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Podczas rozegranych w Rudniku k/ Raciborza w dniach 27-29 września br. Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet złoty medal wywalczyła Alicja Czyżowicz.

»Czytaj więcej...
Judo

Międzynarodowy Turniej Judo (Spremberg Niemcy)

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 21 września 2019 roku w Dzierżoniowie rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 14 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet strefy B (woj. opolskie, śląskie, dolnośląskie, małopolskie). W turnieju wystartowało 200 młodych zawodników i zawodniczek. Pod okiem trenerów Dariusza Stępnia i Marcina Marcinkiewicza „Orzeł” do rywalizacji wystawił ostatecznie siedemnastoosobową ekipę.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W sobotę dnia 14 września 2019 r. w Cieszkowie (woj. dolnośląskie) odbył się już XVI Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy Dzieci i Młodzików oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska Kadetów do lat 17. W zawodach brało udział 106 zawodników i zawodniczek z 16 klubów z całego kraju. W tym roku postawiono na jakość o czym świadczy ilości startujących medalistów Mistrzostw Polski, reprezentantów naszego kraju na arenach międzynarodowych.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 14 września 2019 roku w Sieradzu (woj. łódzkie) odbył się Ogólnopolski Turniej w zapasach w stylu wolnym „Lato Sieradzkie” poświęcony pamięci Kazimierza Zielińskiego oraz Jana Szymańskiego. W imprezie wystartowało 136 zawodników z 19 polskich klubów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 29-31.08.2019 roku w Siedlcach (woj. mazowieckie) w ramach XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet młodzików, kadetów oraz juniorów-młodzieżowców. Organizatorem imprezy był WLKS Siedlce.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Podczas rozgrywanych w Tallinnie, stolicy Estonii w dniach 12-18 sierpnia br. Mistrzostw Świata Juniorek do lat 20 w zapasach kobiet zawodniczka „Orła” Namysłów Ewelina Ciunek wywalczyła brązowy medal w kat. wag. do 68kg.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił składy na Mistrzostwa Świata U-20 we wszystkich stylach. Do kadry zapasów kobiet trenera Marcina Marcinkiewicza na „Mundial Zapaśniczy U-20” powołana została zawodniczka "Orła" Ewelina Ciunek, która będzie reprezentować Polskę i Namysłów w limicie wagowym do 68 kg.

»Czytaj więcej...
Łucznictwo

Po raz drugi z rzędu w drużynie, łuczniczki z Obuwnika Prudnik zdominowały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Pierwsze po kwalifikacjach kolejne pojedynki wygrywały 6:0 zarówno z Łucznikiem Żywiec jak i z Czarną Strzałą Bytom, w finale pokonały Społem Łódź 6:2. Do złotego medalu drużynowo Karolina Farasiewicz wywalczyła indywidualnie medal brązowy.

»Czytaj więcej...
Łucznictwo

Złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyła opolska drużyna kadetów w składzie Kacper Borkowski -Chrobry Głuchołazy, Filip Baurowicz i Wit Chruszcz - obaj Obuwnik Prudnik, oraz Mateusz Szumowski Chrobry Głuchołazy. Z szóstego miejsca po kwalifikacjach pokonali w 1/8 drużynę woj.Śląskiego 6:2, następnie w 1/4 wygrali po dogrywce z drużyną woj. małopolskiego 5:4 , w walce o wejście do finału z woj. łódzkim wygrali 6:2 i tak samo zakończył się pojedynek z drużyną woj. pomorskiego.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 5-7 lipca 2019 roku w hiszpańskim Madrycie odbył się cykliczny turniej „Gran Premio de España” UWW (Światowej Federacji Zapaśniczej) w zapasach kobiet. Pod wodzą trenerów Piotr Krajewskiego i Igora Lobasa w tej bardzo mocno obsadzonej imprezie wystąpiła reprezentacja Polski seniorek.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 5-6 lipca br. w dalekim Rzeszowie odbyły się powracające po długiej przerwie do kalendarza Polskiego Związku Zapaśniczego Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych do lat 17 w zapasach w stylu wolnym. W imprezie udział wzięli zawodnicy z Ukrainy, Rosji i polskich klubów z całego kraju.

»Czytaj więcej...
Pływanie

W dniach 15-16.06.2019r. w Oświęcimiu Polski Związek Pływacki zorganizował 2 rundę Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwa Młodzików 13 letnich, które były podsumowaniem pływackiego sezonu letniego 2019 dla tej kategorii wiekowej w Opolskim, Śląskim, Małopolskim i Podkarpackim Okręgowym Związku Pływackim.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dziś w Krakowie zakończyły się trwające od 27 czerwca br. III Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15 w zapasach. Polskę i Namysłów w turnieju stylu wolnego reprezentował zawodnik „Orła” trzynastoletni Adrian Sikora. Pierwszym trenerem reprezentacji kraju, która w klasyfikacji drużynowej zajęła 15 lokatę na blisko 30 uczestniczących krajów był namysłowianin Krzysztof Pawlak.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 21-23 czerwca br. we włoskiej miejscowości Faenza rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Juniorów młodszych do lat 17 w zapasach w stylu wolnym. W imprezie wystartowała dziesięcioosobowa reprezentacja Polski pod kierownictwem trenera Krzysztofa Pawlaka. Polscy „wolniacy” w klasyfikacji drużynowej zajęli trzynastą lokatę na blisko trzydzieści uczestniczących krajów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Polski Związek Zapaśniczy podał składy na zbliżające się III Mistrzostwa Europy Młodzików U-15, które w tym roku odbędą się w Krakowie w dniach 26-30 czerwca br.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 01 czerwca 2019 roku w Warszawie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski AZS (Akademickie MP) w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Barw LKS „Orzeł” Namysłów i swoich uczelni broniło tym razem dwóch zawodników oraz jedna zawodniczka.

»Czytaj więcej...
Gimastyka

Mamy kolejnych Mistrzów Polski Juniorów Młodszych w skokach na trampolinie i skokach na ścieżce akrobatycznej. Aż 4 złote medale i 1 srebrny zdobyli zawodnicy GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki w Zielonej Górze w dn.8-9.06.2019r

»Czytaj więcej...
Judo

Udany start zawodników Klubu Sportów Walki Opole podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w Judo Masters

»Czytaj więcej...
Judo

Udany start zawodników Klubu Sportów Walki Opole podczas Śląskiej Ligi Judo

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 01 czerwca 2019 roku w Warszawie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski AZS (Akademickie MP) w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Barw LKS „Orzeł” Namysłów i swoich uczelni broniło tym razem dwóch zawodników oraz jedna zawodniczka.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Zapaśniczy Klub Sportowy w Gogolinie był organizatorem V Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego z okazji Dnia Dziecka. Tym razem zawody odbyły się w dniu 25 maja br. w Hali Otmętu w Krapkowicach. Do rywalizacji stanęło 197 zawodników, reprezentujących 21 drużyn, m.in. reprezentanci klubów z Czech i Hiszpanii.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dnia 18 maja 2019 roku w Namysłowie w sali „Orła” przy ulicy Kolejowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w mini zapasach Żaków i Dzieci oraz Mistrzostwa Województwa Opolskiego Młodzików i Kadetów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił składy na Mistrzostwa Europy U-20 we wszystkich stylach.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 24-26 maja 2019 roku w miejscowości Luckenwalde (Niemcy) odbył się po raz kolejny doroczny Międzynarodowy Turniej Kadetów do lat 17. Na matach zaprezentowało się 131 zawodników z Rosji, Litwy, Francji, Ukrainy, Słowacji, Austrii, Szwajcarii, Polski oraz zawodnicy reprezentacji Niemiec i klubów naszych zachodnich sąsiadów.

»Czytaj więcej...
Judo

Sukces zawodników Klubu Sportów Walki Opole podczas SUPER LIGA Judo - Świdnica 2019.

»Czytaj więcej...
Gimastyka

W ubiegły weekend w Wieliczce odbyła się XXV ogólnopolska olimpiada młodzieży w sportach halowych w gimnastyce sportowej.Nasi reprezentanci przywieźli z tych zawodów aż 7 medali i uczestniczyli w 11 ścisłych finałach na poszczególnych przyrządach!

»Czytaj więcej...
Taekwondo olimpijskie

Zakończyły się zmagania naszych zawodników na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim, Świętokrzyskie 2019. Aby wystartować w finałach zawodów w Ostrowcu Świętokrzyskim, trzeba było zakwalifikować się w dwóch eliminajach zdobywając największą liczbę punktów w rankingu w każdej z kategorii wagowych. Opolski Klub Taekwondo zakwalifikował siedmioro zawodników.

»Czytaj więcej...
Taekwondo olimpijskie

W dniach 17-18.05.2019r. w Krakowie została rozegrana XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 17-19 maja 2019 roku w miejscowości Riegelsberg odbyły się Mistrzostwa Niemiec Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Po srebrny medal w kat. wag. do 70 kg sięgnął 20-letni Adrian Wolny powtarzając miejsce na podium z 2018 roku, gdzie wywalczył trzecią lokatę. Zawodnik wywodzi się z Namysłowa i „Naszego” klubu.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 10-12.05.2019 roku w Kijowie odbył się doroczny XXIII „OUTSTANDING UKRAINIAN WRESTLERS AND COACHES MEMORIAL” seniorów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, w którym wystąpiła reprezentacja Polski.

»Czytaj więcej...
Zapasy

11 maja 2019 roku trzech zawodników „Orła” Namysłów wystąpiło w Otwartych Mistrzostwach Śląska Młodzików i Kadetów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dnia 11 maja 2019 roku w Pieszycach zorganizowany został Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy dziewcząt oraz chłopców w stylu wolnym z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to dziewiąta edycja tej imprezy, a w rywalizacji uczestniczyło 193 zawodników i zawodniczek z 23 polskich i zagranicznych klubów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

XXV Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019 w zapasach styl wolnym odbyła się w Kielcach w dniach 3-5 maja br.

»Czytaj więcej...
Gimastyka

W dniach od 26 do 28 kwietnia w Hali Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zostały rozegrane zmagania o tytuł Mistrzyń i Mistrzów Polski w gimnastyce sportowej. Już w pierwszym dniu rywalizacji, zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, Filip Wroński uzyskał tytuł wielobojowego wicemistrza Polski w kategorii młodzieżowiec.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 26-28 kwietnia 2019 roku w Bydgoszczy (woj. kujawsko - pomorskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek. W zapasach w stylu wolnym impreza odbyła się już po raz LXXII, natomiast w zapasach kobiet była to XXVII edycja krajowego czempionatu.

»Czytaj więcej...
Judo

Dwa medale wywalczyli judocy Klubu Judo AZS Opole podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – Świętokrzyskie 2019. Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych zgromadziły na starcie 270 uczestników z całej Polski, a areną ich zmagań była hala sportowa w Chęcinach koło Kielc. Kategorię wagową +90 kg zdominował Andrzej Radzik, który stanął na najwyższym stopniu podium. Andrzej stoczył cztery walki i wszystkie wygrał przed czasem. Świetnie spisała się Emilia Gonsior, która zdobyła brązowy medal w kategorii -70 kg. Zawodniczka również stoczyła cztery walki, z czego trzy wygrała na ippon. Zarówno Andrzej jak i Emilka treningi judo rozpoczynali w Uczniowskim Klubie Sportowym OKAY Opole pod okiem trenera Grzegorza Kozdrasia. Aktualnie nad ich rozwojem sportowym czuwa sztab trenerski w osobach Jerzego Dodziana, Anny Chodakowskiej, Bartosza Dobranowskiego i Tomasza Kowalskiego.

W imprezie bez powodzenia walczył Filip Salkiewicz. Natomiast z powodu kontuzji z zawodów została wycofana faworytka kategorii do 57 kg Amelia Konfisz (zdaniem zasmuconej trener Anny Chodakowskiej :-( ). W turnieju startowały także judoczki z klubu TS Gwardia Opole, Wiktoria Pawlak i Agnieszka Brachman, ale każda z nich zdołała rozstrzygnąć na swoją korzyść tylko jeden pojedynek.

»Wyniki...
»Galeria...
Judo

7 Okami CUP - Oborniki Śląskie w judo

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dnia 13 kwietnia br. w Sieradzu odbyły się Mistrzostwa Ziemi Sieradzkiej Dzieci i Młodzików w zapasach w stylu wolnym. W turnieju rywalizowało 114 zawodników z 15 polskich klubów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 12-14 kwietnia 2019 roku w dalekich w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek w zapasach kobiet. Pierwsze miejsce w kat. wag. do 68 kg w znakomitym stylu zdobyła przedstawicielka „Orła” Ewelina Ciunek.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 13 kwietnia 2019 roku w Rostocku (Niemcy) odbył się Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w stylu wolnym "48. Warnemunder Traditionsturnier".

»Czytaj więcej...
Zapasy

W rozegranych od 8 do 14 kwietnia br. w stolicy Rumunii Mistrzostwach Europy Seniorów nie udało się tym razem zdobyć medalu Ali i Radkowi.

»Czytaj więcej...
Sumo

W dniu 07.04.2019r. Zawodnicy KSW Opole uczestniczyli w Otwartym Turnieju Mini-Sumo w Brzegu o Puchar Dyrektora PSP 3 w Brzegu.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Czterech zawodników i jedna zawodniczka „Orła” Namysłów wywalczyło po dwóch turniejach eliminacyjnych bezpośrednie przepustki do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju finałowym prawo startu ma 14 zawodniczek i 16 zawodników w każdej z 10 kat. wagowych.

»Czytaj więcej...
Judo

W dniu 06.04.2019 r. odbyły się II Mistrzostwa Polski Seniorów w Qazaq Kuresi - Sobótka 2019.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 5-7 kwietnia br. w Komornikach k. Poznania odbył się II Puchar Polski kadetów i kadetek, który jednocześnie był drugą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach udział wzięło 322 zawodników i zawodniczek z blisko 70 klubów z całej Polski.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Na ostatnim posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego została zatwierdzona reprezentacja Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy Seniorów w Rumunii. Namysłów i "Orła" reprezentować będą Alicja Czyżowicz (zapasy kobiet, kat. wag. do 55 kg) oraz Radosław Marcinkiewicz (zapasy styl wolny, kat. wag. do 86 kg). Sama nominacja na tak poważną imprezę w dyscyplinie olimpijskiej to ogromny sukces sportowy oraz dodatkowo wielka promocja regionu, miasta Namysłów i klubu!

»Czytaj więcej...
Zapasy

Kolejny weekend pełen kolejnych emocji zapaśniczych za nami. W Teresinie pod Warszawą w sobotę i niedzielę 30-31 marca 2019 roku rozegrany został XIV Międzynarodowy Turniej o Puchar Mazowsza Młodzików U-15 (Memoriał im. Wiesława Stempnia) w zapasach w stylu wolnym.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W Białogardzie w dniach 22-24.03.2019 roku odbył się Puchar Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, będący zarazem XI Międzynarodowym Memoriałem Marcina Jureckiego. Po złoty medal w kat. wag. 86kg sięgnął Radosław Marcinkiewicz, który był jedynym zawodnikiem "Orła" startującym podczas tych zawodów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 15-17 marca 2019 roku w Karlinie (woj. zachodniopomorskie) rozegrany został I Puchar Polski Kadetek do lat 17, który były zarazem pierwszą eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich U-20 w zapasach kobiet (dawne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski).

»Czytaj więcej...
Judo

Udany start zawodników Klubu Sportów Walki Opole w zawodach SUPERLIGA JUDO Jordanów Śląski.

»Czytaj więcej...
Judo

Udany start zawodników Klubu Sportów Walki Opole podczas Międzynarodowego Turnieju Judo.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Podczas zakończonych wczoraj w Nowym Sadzie (Serbia) Mistrzostw Europy Młodzieżowców do lat 23 zawodniczka „Orła” Namysłów Alicja Czyżowicz rywalizująca w kat. wag. do 55 kg w zapasach kobiet ostatecznie uplasowała się na ósmej pozycji.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 22-23 lutego 2019 roku w Sninie (Słowacja) odbył się Międzynarodowy Turniej Juniorów młodszych w zapasach w stylu wolnym. W imprezie brali udział młodzi zapaśnicy z Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Czech oraz Polski. Zawody zostały rozegrane systemem UWW z jednym brązowym medalem.

»Czytaj więcej...
Lekkoatletyka

W miniony weekend w Toruniu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii U18 i U20. Reprezentanci województwa opolskiego wywalczyli łącznie 4 medale.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 8-9 lutego 2019 roku w Wolfurcie (Austria) odbył się Międzynarodowy Turniej w zapasach UWW (Światowa Federacja Zapaśnicza) „FLATZ OPEN 2019” w zapasach kobiet w grupie seniorek oraz w zapasach w stylu wolnym juniorów do lat 20.

»Czytaj więcej...
Pływanie

W dniach 14-16 grudzień 2018 roku odbyły się w Olsztynie Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. Znakomicie w tej imprezie spisała się ekipa MOS Opole, której dwie zawodniczki, podopieczne Trenera Jacka Urantówki, wywalczyły aż sześć medali Mistrzostw Polski Juniorów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 7-9.12.2018 w miejscowości Czarny Bór k. Wałbrzycha na Dolnym Śląsku rozegrany został bardzo silnie obsadzony 13. Międzynarodowy Turniej w zapasach kobiet "Czarny Bór - Open".

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu dzisiejszym w Krośnicach (woj. dolnośląskie) odbył się VII Turniej Zapaśniczy im. Eugeniusza Ratajczaka. Gospodarzem imprezy był ULKS „Bizon” Milicz. W zawodach uczestniczyła czteroosobowa reprezentacja Naszego Klubu pod opieką trenera Dariusza Stępnia.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Tym razem młodzi zapaśnicy LUKS „Orły” Namysłów w dniu 1 grudnia 2018 roku rywalizowali na matach Wołowa, gdzie rozgrywany był XXII Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy. Do rywalizacji przystąpiło 147 zawodników reprezentujących 16 klubów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 24 listopada 2018 roku na matach w Gogolinie rywalizowała dwudziestoosobowa drużyna młodych namysłowskich zapaśników pod bacznym okiem Prezesa Kazimierza Szelągiewicza. W VII Międzynarodowym Memoriale im. Henryka Wołoszyna startowało 179 zawodniczek i zawodników z 19 klubów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 16-17.11.2018 roku w miejscowości Koszyce (Słowacja) odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich kadetów do lat 17 w zapasach w stylu wolnym. Na matach zaprezentowało się blisko 90 zawodników z Węgier, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji oraz Polski.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 09-10 listopada br. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku k. Bydgoszczy (woj. kujawsko- pomorskie) odbył się IV Ogólnopolski Turniej dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym. Na starcie imprezy stanęło 215 zawodników z 26 klubów oraz zapaśnicy z Niemiec (Luckenwalde) i Słowacji (Koszyce).

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 16-18.11.2018 roku w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) odbyły się VII Mistrzostwa Polski młodzików do lat 14 w zapasach w stylu wolnym. W imprezie zaprezentowało się 199 zawodników z 56 klubów z całej Polski.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dziś swoje 42 urodziny obchodzi trener i działacz "Naszego" klubu Pan Dariusz Stępień!

Pan Darek, który jest wychowankiem „Orła” i był w przeszłości bardzo dobrym juniorem młodszym, juniorem oraz młodzieżowcem zdobywającym liczne medale na wielu turniejach krajowych.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 3 listopada 2018 r. w hali OSiR w Dzierżoniowie odbył się XVIII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 09-10 listopada br. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku k. Bydgoszczy (woj. kujawsko- pomorskie) odbył się IV Ogólnopolski Turniej dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym. Na starcie imprezy stanęło 215 zawodników z 26 klubów oraz zapaśnicy z Niemiec (Luckenwalde) i Słowacji (Koszyce).

»Czytaj więcej...
Zapasy

Wyniki punktacji Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży LKS „Orzeł” Namysłów w 2018 roku - ZAPASY (do pobrania).

Zapasy

Z dorobkiem dwóch brązowych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, wróciła z Chełma (woj. lubelskie) drużyna „Orła” Namysłów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 12-14.10.2018 roku w Kraśniku (woj. lubelskie) odbył się II Międzynarodowy Puchar Polski kadetów i kadetek oraz XXVII Międzynarodowy Turniej o Puchar Ziemi Kraśnickiej juniorów i juniorek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 05-07 października 2018 roku w sali „Orła” w Namysłowie odbył się V Międzynarodowy Memoriał imienia Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka w zapasach w stylu wolnym i w zapasach kobiet oraz po raz pierwszy w historii „Zawodowa Gala Zapaśnicza” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Serdecznie zapraszamy dziś od godziny 9,30 wszystkich miłośników sportu i zapasów na salę "Orla" przy ulicy Kolejowej 1 w Namysłowie na V Memoriał im. Witka Prociaka i Patryka Żymańczyka oraz I Galę Zapaśniczą z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę!

Zapasy

W dniu 30 września 2018 roku w Tychach zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do lat 14 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet strefy B (woj. opolskie, śląskie, dolnośląskie, małopolskie). W turnieju wystartowało blisko 200 młodych zawodników i zawodniczek. Pod okiem trenera Dariusza Stępnia „Orzeł” do rywalizacji wystawił ostatecznie siedmioosobową reprezentację.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Zawodniczka LKS „Orzeł” Namysłów Alicja Czyżowicz startująca w limicie do 53 kg wywalczyła bardzo wysokie piąte miejsce w rozegranych w Trnavie (Słowacja) Mistrzostwach Świata juniorek do lat 20 w zapasach kobiet. Zawody odbyły się w dniach 17-23 września 2018 roku.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 21-23.09.2018 roku w Miliczu (woj. dolnośląskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach w stylu wolnym młodzików, kadetów oraz juniorów - młodzieżowców. Organizatorem imprezy był ULKS „Bizon” Milicz, który obchodził swoje 30 - lecie.

»Czytaj więcej...
Lekkoatletyka

Bardzo dobrze zaprezentowali się opolscy młodzicy podczas rozgrywanych w Bełchatowie w dniach 22-23.09.2018r. Mistrzostwach Polski U16. Wspaniały występ zaliczyła zawodniczka LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle - Alicja Sielska (trener Andrzej Saczko).

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 16 września 2018 roku w Sieradzu (woj. łódzkie) odbył się Ogólnopolski Turniej w zapasach w stylu wolnym „Lato Sieradzkie” poświęcony pamięci Kazimierza Zielińskiego oraz Jana Szymańskiego.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Polski Związek Zapaśniczy ogłosił składy na Mistrzostwa Świata U-20 we wszystkich stylach. W kadrze na tą bardzo wymagającą imprezę jak rok temu znalazło się dwoje zawodników „Orła” Namysłów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dziś, 7 września swoje 63 urodziny obchodzi Prezes „Naszego” klubu Pan Kazimierz Szelągiewicz.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Podczas rozgrywanych w Rzymie (Włochy) w dniach 31.07.-04.08.2018 roku Mistrzostw Europy juniorek w zapasach kobiet zawodniczki namysłowskiego „Orła” zajęły miejsca blisko podium.

»Czytaj więcej...
Łucznictwo

Zawodniczki KS Obuwnik Prudnik -Weronika Święcka, Paulina Pintak, Aleksandra Woźniak i Natalia Kociuga, znakomicie zaprezentowały się na finałach OOM i MPJmł rozegranych w Bytomiu.

»Czytaj więcej...
Pływanie
Łucznictwo

W Bytomiu w 33 Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski dla KS Obuwnik Prudnik w składzie Karolina Farasiewicz, Dominika Koszańska i Olimpia Kowszyn.

»Czytaj więcej...
Gimnastyka

W dniach 28-30 czerwca (2018 roku) odbywały się Indywidualne Mistrzostwa Polski w Gimnastyce Sportowej. W nowo wybudowanej hali im. Leszka Blanika w Gdańsku zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego wywalczyli cztery medale.

»Czytaj więcej...
Gimnastyka

W dniach 22-23 czerwca 2018 roku sześcioosobowa ekipa „Orła” Namysłów wystartowała w międzynarodowym turnieju o Grand Prix Brna (Czechy) w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W imprezie zaprezentowało się 160 zawodniczek i zawodników z Czech, Słowacji, Austrii, Serbii i Polski.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 22-24 czerwca 2018 roku w miejscowości Aschaffenburg odbyły się Mistrzostwa Niemiec seniorów w zapasach w stylu wolnym. Po brązowe medale sięgnęli 19-letni Adrian Wolny (do 65 kg) i 23-letni Dawid Wolny (do 70 kg), który powtórzył swoje osiągniecie z poprzedniego roku.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 22-23 czerwca 2018 roku sześcioosobowa ekipa „Orła” Namysłów wystartowała w międzynarodowym turnieju o Grand Prix Brna (Czechy) w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W imprezie zaprezentowało się 160 zawodniczek i zawodników z Czech, Słowacji, Austrii, Serbii i Polski.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Krystian Brzozowski odebrał statuetkę „Zasłużonego Obywatela Gminy Namysłów” w sobotę 16 czerwca podczas Dni Namysłowa!

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dalekiej Włodawie w dniach 15-17 czerwca 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Polski juniorek i juniorów do lat 20 w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. LKS „Orzeł” Namysłów podczas tej imprezy reprezentowała skromna czteroosobowa ekipa (dwie zawodniczki i dwóch zawodników) będąca jedynym przedstawicielem województwa opolskiego.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 13-16 czerwca 2018 roku w węgierskiej miejscowości Győr odbyły się II Mistrzostwa Europy młodzików i młodziczek w zapasach do lat 15. Podczas turnieju swoje umiejętności zaprezentowali najbardziej utalentowani młodzi zapaśnicy i zapaśniczki z całej Europy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 13-16 czerwca 2018 roku w miejscowości Gyor (Węgry) odbędą się II Mistrzostwa Europy Młodzików do lat 15 w zapasach. W zawodach zaprezentują swoje umiejętności najbardziej utalentowani młodzi zapaśnicy i zapaśniczki z całej Europy.

»Czytaj więcej...
Judo

W dniu 09.06.2018r. zawodnicy Klubu Sportów Walki Opole godnie reprezentowali Miasto Opole podczas Pucharu Polski w Judo Masters w Płocku.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 31.05.-03.06. 2018 roku w stolicy Rumunii - Bukareszcie odbył się bardzo mocno obsadzony Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy juniorek do lat 20 UWW - Światowej Federacji Zapaśniczej „CONSTANTIN ALEXANDRU&IOAN W. POPOVICI oraz DUMITRU PARVULESCU&VASILE IORGA”.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Wcześniej niż zazwyczaj bo dnia 30 maja Dzień Dziecka świętowali najmłodsi zawodnicy i zawodniczki namysłowskich klubów LUKS "Orły" i LKS "Orzeł".

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 26 maja 2018 roku w Gogolinie odbył się IV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy w stylu wolnym i zapasach kobiet z okazji Dnia Dziecka pod patronatem Burmistrza tego miasta.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dziś, 12 maja 2018 roku w Łodzi odbyły się zawody zapaśnicze dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym pod nazwą „1 Łódzki Wir Zapaśniczy”. Impreza zgromadziła na starcie 140 zawodników z 18 klubów. Organizatorem turnieju był K.S. SHARK Łódź.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dnia 5 maja 2018 roku w Pieszycach zorganizowany został Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy dziewcząt oraz chłopców w stylu wolnym z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to już ósma edycja tej imprezy, a w zmaganiach uczestniczyło 180 zawodników i zawodniczek z 18 polskich klubów z 5 województw (dolnośląskie, opolskie, świętokrzyskie, lubuskie, wielkopolskie) oraz klub z Czech (TAK HELLAS Brno).

»Czytaj więcej...
Pływanie

Katarzyna Klimczyk, 14-letnia zawodniczka Startu Opole doskonale zaprezentowała się podczas Międzynarodowego Wielomeczu Pływackiego Polska-Czechy-Słowacja-Węgry, który odbywał się 5 i 6 maja w Pilźnie. Nasza specjalistka st.klasycznego na 100 i 200 m. zdobyła brązowe medale i znacząco poprawiła swoje rekordy życiowe. Na 100 klasycznym jej wynik to 1.14.70, na 200 m. 2.38,21. Na dystansie 50m. st. klasycznym była 4. Płynąc w sztafecie 4x100 zmiennym K.Klimczyk, zdobyła wraz z koleżankami trzeci brązowy medal.
Kto wie? Może Kasia Klimczyk będzie następczynią Magdaleny Kupiec, olimpijki z Barcelony czy medalistki MEJ z Antwerpii, Joanny Lisek?

Gratulujemy zawodniczce i trenerowi p. Jackowi Urantówce!

Gimnastyka

W Poznańskiej hali sportowej 28.04.2018r. zostały rozegrane najważniejsze zawody w Kraju dla dzieci i młodzieży XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Gimnastyczne skoki na trampolinie rozpoczynały tą piękną imprezę. Województwo opolskie z klubu GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki reprezentowało aż 8 zawodników.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniu 28.04.2018 roku w dalekim Pelplinie (woj. pomorskie) odbył się I Ogólnopolski Turniej dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dzisiaj, 12 kwietnia urodziny obchodzi wspaniały człowiek, wychowanek i jeden z najlepszych w historii zapaśników „Orła” Namysłów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W sobotę dnia 7 kwietnia 2018r. w Cieszkowie odbył się już XV Ogólnopolski Turniej Zapaśniczy dzieci oraz Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska kadetów do lat 17. W zawodach brało udział 108 zawodników i zawodniczek z 16 klubów.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 16-18 marca 2018 roku w miejscowości Bad Kreuznach odbyły się Mistrzostwa Niemiec juniorów do lat 20 w zapasach w stylu wolnym.

»Czytaj więcej...
Lekkoatletyka

Z rozegranych w sobotę 24 lutego 2018r. w Konopiskach Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Biegach Przełajowych, zawodnicy z Opolszczyzny wrócili z dwoma medalami. Najlepiej z naszego województwa zaprezentowali się zawodnicy z MUKS Gim 2 Nysa.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Nieźle zaprezentowali się kadeci namysłowskiego „Orła” podczas I Pucharu Polski. Zawody rozegrane zostały w dniach 16-18.03.2018 roku w Staszowie i były jedyną eliminacją do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski do lat 17), które odbędą się w drugiej połowie maja w Krotoszynie.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 16-18 marca 2018 roku w stolicy Łotwy - Rydze odbył się Międzynarodowy Turniej UWW (Światowa Federacja Zapaśnicza) V. Freidenfrlds Cup w zapasach w stylu wolnym juniorów do lat 20 oraz w zapasach kobiet juniorek do lat 20.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 9-11.03.2018 roku w miejscowości Łuków rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich Państw Wyszehradzkich juniorek do lat 20 w zapasach kobiet (dawne Międzynarodowe Mistrzostwa Polski). LKS „Orzeł” Namysłów podczas tych zawodów reprezentowała tylko Alicja Czyżowicz w kat. wag do 53 kg, która w bardzo dobrym stylu zdobyła złoty medal.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Dziś, 1 marca swoje „32” urodziny obchodzi Radosław Marcinkiewicz! Radek to przez wiele lat najlepszy zapaśnik w Polsce w kategorii wagowej do 84 kg, a po zmianie kat. wagowych w zapasach w kat. do 86 kg. Wychowanek i zawodnik LKS „Orzeł” Namysłów i obok Krystiana Brzozowskiego najwybitniejszy zawodnik w historii naszego klubu.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach od 23 do 25 lutego 2018 roku w miejscowości Grodno odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Białorusi kadetów do lat 17 w zapasach w stylu wolnym.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W dniach 23-24 luty 2018r. w miejscowości Apolda - Niemcy odbyły się otwarte Mistrzostwa Niemiec kadetek do lat 17 w zapasach kobiet. W zawodach uczestniczyło blisko 200 zawodniczek. Polskę podczas imprezy reprezentowało 14 młodych zapaśniczek, a wśród nich "Nasza" Aleksandra Witoś.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W stolicy polskich Tatr odbywa się zgrupowanie Kadry Narodowej seniorów i juniorów stylu wolnego. W treningach, które rozpoczęły się 7 lutego i potrwają do środy 21 lutego uczestniczą pod okiem trenera Yusupa Abdusalamova (grupa seniorów) oraz Marka Garmulewicza (juniorzy) Polscy kadrowicze oraz zapaśnicy z Rosji i innych ekip zagranicznych.

»Czytaj więcej...
Gimnastyka

W dniach 10-13.02.2018r. w Portugalii – Lizbona odbył się Międzynarodowy Turniej "Cascais Beach Cup" w skokach na Trampolinie i Double mini – trampoline. Polskę reprezentowało pięć zawodniczek sekcji gimnastycznej GOK „Gwiazda” Dobrzeń Wielki.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W Białogardzie na obiektach miejscowego AKS od 7 lutego 2018 roku trwa zgrupowanie Kadry Narodowej juniorów młodszych w zapasach w stylu wolnym Polskiego Związku Zapaśniczego.

»Czytaj więcej...
Zapasy

W Rudniku koło Raciborza rozegrany został Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Bardzo udany start w tych zawodach zaliczył Piotr Duk, zapaśnik UKS Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle, który w kategorii wagowej 77 kg zdobył srebrny medal, przegrywając na punkty po bardzo wyrównanej walce z reprezentantem Polski, zawodnikiem MKZ Unia Racibórz Mateuszem Wolnym. Należy podkreślić, że Piotr jest jeszcze ostatni rok juniorem. Jego trenerem jest Bogusław Metel.

Zapasy

Polski Związek Zapaśniczy opublikował sprawozdanie sportowe za rok 2017. W podsumowaniu tym przyznane zostały klasy sportowe za osiągnięte wyniki w 2017 roku, które obowiązywać będą do końca 2018 roku.

»Czytaj więcej...
Zapasy

Na trwającym aktualnie (2-4.02.2018r.) w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudniku k. Raciborza Pucharze Polski seniorek w zapasach kobiet złoty medal w kat. wagowej do 55 kg wywalczyła Alicja Czyżowicz.

»Czytaj więcej...
1   «  archiwum  »