Medale w Austrii!

W dniach 8-9 lutego 2019 roku w Wolfurcie (Austria) odbył się Międzynarodowy Turniej w zapasach UWW (Światowa Federacja Zapaśnicza) „FLATZ OPEN 2019” w zapasach kobiet w grupie seniorek oraz w zapasach w stylu wolnym juniorów do lat 20.

W zawodach wystartowali zawodniczki i zawodnicy z kilkunastu państw, a wśród nich reprezentacja Polski wraz z zapaśniczkami i zawodnikiem LKS "Orzeł" Namysłów. W swoim pierwszym starcie w tym roku namysłowianie zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając dwa medale i piątą lokatę mimo iż nie są jeszcze w najwyższej formie po ciężkich zgrupowaniach.

W grupie seniorek po srebrny medal w kat. wag. do 68 kg sięgnęła jeszcze juniorka Ewelina Ciunek, dla której był to pierwszy start w tej grupie wiekowej i po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Ewelina porażki doznała dopiero w finale z reprezentującą Czechy uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Adelą Hanzlickovą.

Druga z naszych zawodniczek Alicja Czyżowicz zajęła w kat. wag. do 55 kg bardzo dobrą trzecią lokatę.

W grupie chłopców do lat 20 Jakub Makuch startujący w kat. wag. do 70 kg ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji.

W klasyfikacji drużynowej Polska reprezentacja seniorek pod kierownictwem trenera Marcina Marcinkiewicza uplasowała się na pierwszym miejscu, natomiast juniorzy szkoleniowca Marka Garmulewicza na drugim.

Warto odnotować także, że startujący w reprezentacji Niemiec, a wywodzący się z „Orła” i Namysłowa Adrian Wolny zdobył w pięknym stylu złoty krążek w kat. wag. do 70 kg juniorów.

Gratulacje dla wszystkich i powodzenia w następnych startach!