Dwa brązy w Teresinie!

Kolejny weekend pełen kolejnych emocji zapaśniczych za nami. W Teresinie pod Warszawą w sobotę i niedzielę 30-31 marca 2019 roku rozegrany został XIV Międzynarodowy Turniej o Puchar Mazowsza Młodzików U-15 (Memoriał im. Wiesława Stempnia) w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach, które są jedną z najmocniejszych i najlepiej obsadzonych tego typu imprez w kraju startowało 173 zawodników z klubów polskich i ekipy zagraniczne z Ukrainy, Rosji, Litwy, Niemiec, Czech oraz reprezentacja Polski trenera Krzysztofa Pawlaka z rocznika 2004. Do walk został dopuszczony najmłodszy rocznik kadetów, a turniej był jedną z głównych eliminacji do Mistrzostw Europy Młodzików do lat 15.

Na trzech matach w hali sportowo-widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji wrażeń zabraknąć nie mogło, a poziom walk był już naprawdę wysoki.

Trener „Orła” Dariusz Stępień do rywalizacji wystawił sześcioosobową drużynę co zaowocowało zdobyciem dwóch brązowy medali i niebagatelnym doświadczeniem.

W kat. wag. do 35 kg trzecią lokatę po bardzo trudnych i zaciętych pojedynkach wywalczył najmłodszy w ekipie zaledwie jedenastoletni Piotrek Warcholiński pokonując w decydującej walce o miejsce na podium zawodnika z Ukrainy. Dla naszego młodego zapaśnika jest to bezsprzecznie największy sukces w jego dotychczasowej karierze.

O drugi brązowy medal dla Namysłowa postarał się rywalizujący w najliczniejszej kat. wag. do 38 kg trzynastolatek Adrian Sikora. Nasz mistrz kraju z 2018 roku był jedynym zawodnikiem z Polski na podium tego limitu wagowego, a jedynej porażki na punkty doznał w 1/2 finału z późniejszym złotym medalistą imprezy reprezentantem Rosji. Adrian tym występem znacząco przybliżył się do nominacji na Mistrzostwa Europy do lat 15, które odbędą się w dniach 27-30 czerwca br. w Krakowie.

W zawodach brali także udział zajmując tym razem w silnej stawce miejsca poza czołówką Maksymilian Marcinkiewicz (kat. wag. do 35 kg, 9 miejsce), Gracjan Matyjasek (kat. wag. do 44 kg, 12 miejsce), Wiktor Bender (kat. wag. do 48 kg, 14 miejsce), Patryk Bratosiewicz (kat. wag. do 52 kg, 14 miejsce).

Turniej był bardzo dobrym sprawdzianem aktualnych możliwości i poziomu wyszkolenia na tle wymagających przeciwników, a teraz przed młodymi Orłami wiele wytężonej i systematycznej pracy oraz kolejne imprezy.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach!

Serdeczne podziękowania dla sponsorów, sympatyków sekcji zapasów LKS „Orzeł” Namysłów.

Wyjazd finansowany był ze środków Urzędu Miasta w Namysłowie.

Facebook

Trwa wczytywanie...