4 medale zawodników z opolszczyzny w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

W Toruniu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski w kategorii U18 i U20. Reprezentanci województwa opolskiego wywalczyli łącznie 4 medale. Najlepiej spisał się Jakub Bujak – zawodnik MMKS Kędzierzyn- Koźle, podopieczny trenera Andrzeja Saczko zdobył złoty medal w skoku wzwyż w kategorii U20 z wynikiem 2.08. Srebrny medal w pięcioboju wywalczyła w kategorii U18 Klaudia Kronburg z wynikiem 3502 pkt. Zawodniczka MULKS Juvenia Głuchołazy, obecnie trenuje pod okiem trenera Ryszarda Marcinowa. Brązowe medale zdobyli zawodnicy z Namysłowa. Dawid Pokora z LKS Orzeł Namysłów, trenujący pod okiem ojca Tomasza, wywalczył 3 miejsce w biegu na dystansie 300 m w kategorii U20 z wynikiem35,09. Drugi brązowy medal zdobył zawodnik LUKS Namysłów – Bartosz Krzywiński. Podopieczny trenera Leszka Głowackiego uzyskał w skoku wzwyż w kategorii U18 wynik 2.01.