Szczęśliwa "7" dla gimnastyków z Nysy

W dniach od 26 do 28 kwietnia w Hali Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach zostały rozegrane zmagania o tytuł Mistrzyń i Mistrzów Polski w gimnastyce sportowej. Już w pierwszym dniu rywalizacji, zawodnik Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego, Filip Wroński uzyskał tytuł wielobojowego wicemistrza Polski w kategorii młodzieżowiec. W ten sam dzień wywalczyli również aż 13 miejsc w ścisłych finałach na poszczególnych przyrządach. Zaczynając niedzielne zmagania od świetnego układu na ćwiczeniach wolnych, Patryk Siamro zdobył brązowy krążek dający mu tytuł drugiego wicemistrza Polski na tym przyrządzie. W finale na skoku zobaczyliśmy najmłodszego Nyskiego Gimnastyka, Łukasza Antosiak, który otarł się o miejsce na podium w ćwiczeniach na tym przyrządzie. To byl tylko początek rewelacyjnych wyników Filip Wroński zdobobył trzy srebne medale w finałach na koniu z łękami, kółkach, poręczach a także został Mistzrem Polski na skoku i drążku. Pozwoliło mu to stanąć aż 6 razy na podium Mistrzostw Polski. To niebywały sukces naszego gimnastyka, który przywiózł do Nysy aż 2 złote i 4 srebrne krązki. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta z NTG, Patrycja Korzeniowska i Patrycja Grodzka zajęły kolejno 12 i 14 miejsce w wieloboju gimnastycznym juniorek, jest to dobrze rokujący rezultat na przyszłość ponieważ nasze zawodniczki były najmłodsze na tym turnieju.

Wspaniała atmosfera zawodów kontrolowana była przez sędziów głównych z Nysy, Marię Ratyńską-Bury oraz Mariusza Wilińskiego, którzy byli przedstawicielami komisji sędziowskiej. Mimo pochmurnej pogody Nyscy zawodnicy wrócili do naszego miasta z pełnym optymizmu nastawieniem i pełnym workiem medali. Trenerami zawodników i zawodniczek są: Agnieszka Arczyńska - Jaseniuk, Ewelina Kowalska-Trela, Artur Zamirski i Wroński Mariusz.