Brąz Mateusza w Koszycach!

W dniach 16-17.11.2018 roku w miejscowości Koszyce (Słowacja) odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich kadetów do lat 17 w zapasach w stylu wolnym. Na matach zaprezentowało się blisko 90 zawodników z Węgier, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji oraz Polski. W zmaganiach wystartowała także szesnastoosobowa reprezentacja Polski składająca się z zapaśników 15 i 16-letnich. Impreza była ciekawa i w celu umożliwienia zawodnikom stoczenia większej ilości walk oraz podniesienia walorów szkoleniowych zawodów walki rozgrywane zostały w systemie z podziałem na grupy A i B do dwóch porażek co dawało możliwość stoczenie większej ilości walk. W składzie naszej kadry prowadzonej przez Krzysztofa Pawlaka, któremu asystował trener Cezary Jastreb (AKS Białogard) wystąpiło dwóch młodych zapaśników LKS „Orzeł” Namysłów.

Z brązowym medalem w kat. wagowej do 60 kg wrócił do kraju po dobrych walkach Mateusz Buczkowski. Natomiast także po niezłych pojedynkach z wymagającymi rywalami na piątym miejscu ostatecznie uplasował się w limicie wagowym do 65 kg Krystian Krupiński, a Polska w klasyfikacji drużynowej zajęła pierwszą lokatę.

Gratulacje i powodzenia w następnych startach!