Mistrzostwa Polski LZS

W dniach 21-23.09.2018 roku w Miliczu (woj. dolnośląskie) rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach w stylu wolnym młodzików, kadetów oraz juniorów - młodzieżowców. Organizatorem imprezy był ULKS „Bizon” Milicz, który obchodził swoje 30 - lecie.

W turnieju, który miał j mocną obsadę wystartowało dziesięciu zawodników „Orła” w dwóch najstarszych grupach wiekowych. Nasi zawodnicy wywalczyli cztery medale i kilka punktowanych miejsc.

Po złoty medal sięgnął Krystian Krupiński w limicie do 65 kg kadetów oraz Rafał Czyżowicz w kat. wag. do 97 kg młodzieżowców. Drugie miejsce wywalczył Jakub Makuch startujący w wadze do 70 kg młodzieżowców. Natomiast Mateusz Buczkowski w kat. wag. do 60 kg kadetów zdobył trzecią lokatę. Blisko medalu był Przemysław Komsa w kat. wag do 86 kg młodzieżowców, ale problemy zdrowotne zmusiły go do wycofania się z walki o brązowy krążek i ostatecznie zajął piątą lokatę.

Pozostali zawodnicy uplasowali się na dalszych miejscach, tj. Adrian Matyjasek do 55 kg kadetów - 8 miejsce, Kamil Niezgoda do 60 kg kadetów - 9 miejsce, Marcin Stanek do 60 kg kadetów - 12 miejsce, Patryk Kacprzak do 71 kg kadetów - 17 miejsce, Kacper Bieleń do 80 kg kadetów - 7 miejsce.

W punktacji drużynowej imprezy uplasowaliśmy się w grupie kadetów na siódmym miejscu, natomiast w juniorach - młodzieżowcach zdobyliśmy czwartą lokatę.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz powodzenia w następnych startach.

Podziękowania dla sponsorów i sympatyków klubu.